لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله دزاشیب تهران

محله دزاشیب در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. دزاشیب از محله های قدیمی شمال تهران است که بافت اصیل خود را حفظ کرده و عرض خیابان آن تغییر نکرده است. دزاشیب(کبیری)تهران از شمال به جماران، از جنوب به فرمانیه، از شرق به حصاربوعلی و از غرب به تجریش محدود شده است. این محله از نظر قشربندی اجتماعی متوسط رو به بالا است.دزاشیب(کبیری) محل زندگی افراد حکومتی از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی ، آیت الله کاشانی، حسین اعلا، اسدالله اعلم و... است. دزاشیب امروزه از محلات بالاشهر تهران به شمار می‌رود که دارای مراکز خرید متعددی از جمله مرکز خرید روشا، مجتمع تجاری روما سنتر و ...است.

محله دزاشیب تهران

قیمت آپارتمان‌ محله دزاشیب تهران

دزاشیب در شمال شهر تهران واقع شده است. به طور کلی قیمت خانه ها در شمال تهران و به خصوص منطقه یک تهران بالاتر از میزان متوسط است. محله دزاشیب نیز ازین قانون مستثنا نیست. با این وجود بسته به خیابان و نوع بنا می توانید ملک های متنوع قیمت های متفاوتی را در دزاشیب پیدا کنید.

نقشه‌ دزاشیب ( کبیری ) تهران

محله دزاشیب از شمال به محله جماران و خیابان باهنر، از جنوب به محله فرمانیه، از غرب به تجریش و از شرق به خیابان کامرانیه شمالی و محله حصاربوعلی محدود می شود.

دسترسی

خطوط اتوبوسرانی در خیابان های فرمانیه و عمار خدمت رسانی می کنند. نزدیکترین ایستگاه مترو به دزاشیب، ایستگاه تجریش است. به لحاظ دسترسی خودرو های شخصی هم از دو خیابان کامرانیه و شریعتی می توانید به بزرگراه صدر دسترسی داشته باشید. اما همانطور که می دانید دزاشیب یکی از محله های شمال تهران است بنابراین نسبت به مرکز شهر تهران یا جنوب شهر دور است و برای رفتن به این مناطق باید زمان بیشتری را صرف کنید.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه دزاشیب : دانشکده روابط بین الملل ، ابتدایی دخترانه رشد(غیر دولتی) ، دبستان پسرانه امیر وفایی(دولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه سلام (غیر دولتی) ، متوسط دوره اول پسرانه یاسر (دولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه آیت الله مدنی (دولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه ایران (غیر دولتی) ، متوسط دوره دوم دخترانه زکریای رازی (غیر دولتی) مراکز ورزشی محله دزاشیب : مجموعه ورزشی آفتاب ، باشگاه پاد ، باشگاه پلاس جم مراکز درمانی محدوده دزاشیب :بیمارستان هلال احمر مساجد دزاشیب :مسجد امام حسن ، مسجد امیر المومنین ، مسجد جوزستان بانک ها و ادارات دولتی دزاشیب تهران :

مکان‌های دیدنی

مراکز تجاری دزاشیب تهران : بازار میوه و تره بار ، مجتمع تجاری فرمانیه ، مجتمع تجاری روشا ، مجتمع تجاری کیمیا ، مجتمع تجاری روما سنتر بوستان های محله دزاشیب تهران : بوستان مینا ، پارک مهر مناطق دیدنی دزاشیب تهران : مسجد آقا شیخ علی که بیش از 200 سال قدمت دارد، مسجد عمر رمضون که قدمت آن به زمان ناصرالدین شاه می رسد، حمام بوعلی که قدمتی 150 ساله دارد. کوچه قورباغه که علت نام گذاری آن وجود استخر و باتلاقی بوده که قورباغه زیاد داشته است. از دیگر مکان های مهم دزاشیب می توان به باغ های مجدالدوله معروف به باغ دوقلو، باغ حاجی فخر الملک، باغ حاجی سید محمد صراف، باغ ایگار و باغ نظر اشاره کرد.

مشاورین متخصص دزاشیب ( کبیری ) تهران

املاک تراس

مسکن ایساتیس اندرزگو

املاک صدف

گروه مشاورین املاک امیر

املاک صدف

نظرات کاربران

امتیاز محله دزاشیب تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  عالی
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله دزاشیب تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله دزاشیب تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

آواتار
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
15 تیر 98

نقاط قوت

 • مدرنیته بودن و سطح فرهنگی
 • طبیعت و سرسبزی و بافت قدیمی

نقاط ضعف

 • ترافیک بالا و شلوغی
آواتار
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
27 فروردین 98

باسلام منطقه دزاشیب جهت سکونت از بهترین مناطق خوش آب و هوای تهران به شمار می‌ر‌ود.

نقاط قوت

 • دسترسی آسان به امکانات شهری
 • بافت قدیمی وسنتی دلنشین تهران قدیم
 • محله وکوچه باغ با فرهنگ بالا بین همشهریان وساکنان آن

نقاط ضعف

 • ترافیک و امکانات تفریحی

خیابان‌های اطراف دزاشیب ( کبیری ) تهران