بلوار کوهک تهران

بلوار کوهک تهران

محله کوهک، در قسمت شرقی شهرک گلستان واقع در غرب تهران، قرار گرفته است. بافت محله به سرعت در حال تغییر بوده و ساخت و سازهای بسیاری در محله در حال انجام است که با تکمیل برج‌های محله و سکونت افراد در اون...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکسبک

نقشه‌ بلوار کوهک تهران

در نقشه‌ی زیر میتونین مختصات دقیق محله کوهک رو مشاهده کنین.

کارشناس‌های املاک بلوار کوهک تهران

لینک‌های مرتبط

محله کوهک، در قسمت شرقی شهرک گلستان واقع در غرب تهران، قرار گرفته است. بافت محله به سرعت در حال تغییر بوده و ساخت و سازهای بسیاری در محله در حال انجام است که با تکمیل برج‌های محله و سکونت افراد در اون شاهد رشد جمعیت بسیار زیادی در محله خواهیم بود.


تاریخچه محله کوهک

یکی از محله‌های قدیمی منطقه 22 محله کوهک است. بلوار کوهک در ابتدا جزئی از منطقه‌ی 5 شهرداری تهران به شمار میرفت ولی با تاسیس منطقه‌ی 22 تهران جزئی از محلات این منطقه گردید. بلوار کوهک در گذشته محله‌ای کمتر توسعه یافته و در حاشیه شهر تهران بود که از امکانات مناسبی برخوردار نبود.

کم کم با گسترش شهر تهران از طرف غرب و شمال غرب، احیا پارک چیتگر و ساخت دریاچه چیتگر به مرور ساخت و سازهای منطقه افزایش یافته و بر جمعیت و امکانات منطقه افزوده شد. در مورد تاریخچه بلوار کوهک و مناطق اطراف میشه گفت اراضی محدوده‌ی چیتگر در زمان قدیم متعلق به خانواده فیروزگر و فرمانفرمایان بود که پس از انقلاب این زمینها ملی اعلام شد. در سال‌های بعد مسئولین شهر تهران تصمیم گرفتند جهت رفع کمبودهای پایتخت و خدمت رسانی به شهر تهران این منطقه را با الگوی نوین شهرسازی ایجاد نمایند. از این رو منطقه 22 شهرداری در سال 1379 ایجاد و در پی اون عملیات توسعه و ساخت منطقه آغاز گردید.


خیابان های مهم محله کوهک

شهرک یاس( زیتون)


آب و هوا و موقعیت محله کوهک

محله‌ی کوهک به دلیل نزدیکی و دسترسی آسان به پارک جنگلی چیتگر از نظر آب و هوایی جزو بهترین محله‌های شهرک گلستان به حساب میاد. محله‌ی کوهک در مجاورت بزرگراه‌های تهران و در گوشه شمال غربی واقع است. ضمن برخورداری از هوای خوب منطقه که در کریدور اصلی جریان هوای تهران بوده و فارغ از ترافیک و آلودگی سطح شهر تهران هر روز طرفداران بیشتری جهت سکونت پیدا میکنه. به طوری که افزایش شدید جمعیت این محله، در چند سال اخیر گویای این مطلبه.

قیمت

محله کوهک از نرخ قیمتی مناسبی در منطقه‌ی 22 برخورداره.

دسترسی

یکی از مزایا و خصوصیات این منطقه دسترسی به بزرگراه آزادگان و بزرگراه تهران کرجه. دسترسی به مترو چیتگر و پایانه مسافربری اتوبوسی هم، از نظر حمل و نقل شرایط مساعدی را برای ساکنین این منطقه به ارمغان آورده.

امکانات

این محله شامل امکانات رفاهی بسیاری است که از بین اون‌ها میشه به چشم انداز البرز جنوبی، بازار خرید محله‌ای کوهک، ایستگاه مدیریت بحران، شرکت دارویی آترا، تالارها و باغ‌ها و مجتمع‌های پذیرایی اشاره کرد.

طبیعت گردی

سرای محله کوهک و مرکز تجاری طوبی از دیدنی‌ترین مکان‌های محله‌ی کوهکه.

نظرات کاربران دربارهٔ بلوار کوهک

3٫6
7 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
سبک

تجربیات شما درباره محله بلوار کوهک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف بلوار کوهک

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.