لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله امیرآباد تهران

محله امیرآباد تهران در منطقه 6 شهرداری تهران قرار دارد. خیابان اصلی این محله خیابان کارگر شمالی (امیرآباد) است. دانشکده کارآفرینی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده اقتصاد، دانشکده مدیریت، پردیس شماره ۲ دانشکده‌های فنی، دانشکده فیزیک، دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه تهران در محله امیرآباد قرار دارند. مجموعه برج‌های سه‌گانه مسکونی آ.اس. پ و مراکز تفریحی و خرید مجاور آن و همچنین برج بین‌المللی تهران به ارتفاع ۱۶۲ متر، در ۵۶ طبقه که بلندترین برج مسکونی ایران می‌باشد؛ در شمال این محله واقع شده‌اند.

محله امیرآباد تهران ۲نبش

وضعیت بازار مسکن در محله امیرآباد

امیرآباد یکی از محلات خوب تهران به لحاظ موقیت و شهرسازی است. با اینکه یکی از محلات لوکس مثل نیاوران و تجریش نیست ولی جزو بالاشهر تهران حساب می شود. قیمت خانه ها و آپارتمان ها در این محله نسبت به مناطق متوسط تهران بالاتر است.

نقشه‌ امیرآباد تهران

محدوده محله امیرآباد شامل بزرگراه حکیم در شمال، پارک لاله در جنوب، بزرگراه چمران در غرب و بزرگراه کردستان در شرق می شود.

دسترسی

امیرآباد در میان تعدادی از بزرگراه های تهران قرار دارد که از نظر دسترسی و ترافیک برای خودروهای شخصی وضعیت مناسبی است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به محله امیرآباد، ایستگاه میدان جهاد است. خطوط اتوبوسرانی نیز برای جابجایی مردم در این محله خدمت رسانی می کنند.

امکانات

بیمارستان قلب تهران، بیمارستان دکتر شریعتی تهران و کلینیک تخصصی دندان پزشکی ۶۰۰ ارتش اصلی ترین مراکز درمانی هستند که در امیرآباد قرار دارند. پارک لاله بزرگترین فضای سبز این منطقه، مرکز خرید لاله، بازارچه لاله مراکز خرید اصلی محله امیرآباد هستند.

مکان‌های دیدنی

دانشگاه تهران که بزرگترین دانشگاه ایران و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است در امیرآباد قرار دارد. همچنین سازمان انرژی اتمی ایران و راکتور تحقیقاتی تهران در شمال این محله قرار دارد. موزه هنرهای معاصر و موزه فرش هم از دیدنی ترین مناطق این محله هستند.

کارشناس‌های املاک امیرآباد تهران

مشاورین املاک بختیاری

حبیبی

نظرات کاربران

امتیاز محله امیرآباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله امیرآباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله امیرآباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

گیتی ۲نبش
گیتی در این محله زندگی کرده
26 خرداد 99

عالیه، به همه جا دسترسی داره.

اهو ۲نبش
اهو در این محله زندگی کرده
11 اردیبهشت 99

عالی

ساغر محمودی نژاد ۲نبش
ساغر محمودی نژاد
05 اسفند 98

محله ای فوق العاده دسترسی عالی به اتوبان ها و تمام نقاط.اغلب ساکنین تحصیل کرده و با فرهنگ به دلیل نزدیکی به مراکز فرهنگی و آموزشی.از زمان قدیم جز محلات اصیل و همیشه گران بوده و به خاطر همین هر کسی نمیتونه ساکن شه و اصالت خودش رو حفظ کرده...

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید