امیرآباد تهران

امیرآباد تهران

محله امیرآباد تهران در منطقه 6 شهرداری تهران قرار دارد. خیابان اصلی این محله خیابان کارگر شمالی (امیرآباد) است. دانشکده کارآفرینی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده اقتصاد، دانشکده مدیریت، پردیس شماره ...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ امیرآباد تهران

محدوده محله امیرآباد شامل بزرگراه حکیم در شمال، پارک لاله در جنوب، بزرگراه چمران در غرب و بزرگراه کردستان در شرق می شود.

کارشناس‌های املاک امیرآباد تهران

لینک‌های مرتبط

محله امیرآباد تهران در منطقه 6 شهرداری تهران قرار دارد. خیابان اصلی این محله خیابان کارگر شمالی (امیرآباد) است. دانشکده کارآفرینی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده اقتصاد، دانشکده مدیریت، پردیس شماره ۲ دانشکده‌های فنی، دانشکده فیزیک، دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه تهران در محله امیرآباد قرار دارند. مجموعه برج‌های سه‌گانه مسکونی آ.اس. پ و مراکز تفریحی و خرید مجاور آن و همچنین برج بین‌المللی تهران به ارتفاع ۱۶۲ متر، در ۵۶ طبقه که بلندترین برج مسکونی ایران می‌باشد؛ در شمال این محله واقع شده‌اند.

قیمت

امیرآباد یکی از محلات خوب تهران به لحاظ موقیت و شهرسازی است. با اینکه یکی از محلات لوکس مثل نیاوران و تجریش نیست ولی جزو بالاشهر تهران حساب می شود. قیمت خانه ها و آپارتمان ها در این محله نسبت به مناطق متوسط تهران بالاتر است.

دسترسی

امیرآباد در میان تعدادی از بزرگراه های تهران قرار دارد که از نظر دسترسی و ترافیک برای خودروهای شخصی وضعیت مناسبی است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به محله امیرآباد، ایستگاه میدان جهاد است. خطوط اتوبوسرانی نیز برای جابجایی مردم در این محله خدمت رسانی می کنند.

امکانات

بیمارستان قلب تهران، بیمارستان دکتر شریعتی تهران و کلینیک تخصصی دندان پزشکی ۶۰۰ ارتش اصلی ترین مراکز درمانی هستند که در امیرآباد قرار دارند. پارک لاله بزرگترین فضای سبز این منطقه، مرکز خرید لاله، بازارچه لاله مراکز خرید اصلی محله امیرآباد هستند.

طبیعت گردی

دانشگاه تهران که بزرگترین دانشگاه ایران و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است در امیرآباد قرار دارد. همچنین سازمان انرژی اتمی ایران و راکتور تحقیقاتی تهران در شمال این محله قرار دارد. موزه هنرهای معاصر و موزه فرش هم از دیدنی ترین مناطق این محله هستند.

نظرات کاربران دربارهٔ امیرآباد

3٫2
20 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله امیرآباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف امیرآباد

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی