افسریه تهران

افسریه تهران

افسریه در شرق و جنوب شرق تهران قرار دارد. این محله از شمال به خیابان شهید رحیمی، از جنوب به شهرک والفجر، از شرق به محله قصر فیروزه و از غرب به بزرگراه بسیج مستضعفین منتهی می‌شود....  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ افسریه تهران

افسریه در شرق و جنوب شرق تهران قرار دارد. این محله از شمال به خیابان شهید رحیمی، از جنوب به شهرک والفجر، از شرق به محله قصر فیروزه و از غرب به بزرگراه بسیج مستضعفین منتهی می‌شود.

کارشناس‌های املاک افسریه تهران

لینک‌های مرتبط

افسریه محله سرزنده و پر جنب و جوشی است که در منطقه 15 شهرداری تهران قرار دارد. 

 این محله به دو بخش افسریه شمالی و جنوبی تقسیم شده است.

 علت نام‌گذاری این محله به افسریه، به دلیل اسم مالک اولیه این اراضی یعنی شخصی به نام «افسرالملوک» بوده است. این فرد در گذشته اراضی خود در منطقه افسریه کنونی را در قطعات ۱۲۰ مترمربعی به متقاضیان واگذار کرده است.

محله افسریه در شرق تهران قرار دارد. این محله از سمت شرق به سه راه افسریه می‌رسد و شرقی‌ترین بخش این محله قصر فیروزه است. از جنوب به شهرک والفجر منتهی می‌شود و از غرب به بزرگراه بسیج راه دارد. افسریه کنونی، دارای خیابان‌های منظمی است که یکدیگر را قطع می‌کنند. خیابان‌هایی که شمالی و جنوبی هستند و به نام‌های 15 متری اول، 15 متری دوم و 15 متری سوم شهرت دارند. یک خیابان 20 متری که درواقع 20 متری معروف افسریه است، در جهت جنوبی قرار دارد.

مزیت و عیب مشترک این محله، تراکم بالای جمعیت در آن است که از یک طرف باعث سرزندگی این محله شده و از طرفی دیگر به دلیل ترافیک سنگین در ساعات پرتردد، ساکنین این محله را می‌آزارد.


قیمت

این محله به لحاظ قیمت مسکن در وضعیت خوبی قرار دارد. قیمت آپارتمان در این محله به عواملی نظیرموقعیت جغرافیایی، عمر بنا و متراژ بستگی دارد. این محله دارای بافتی قدیمی است. با توجه به موقعیت قرارگیری این محله در جنوب شرق تهران، قیمت آپارتمان در آن متوسط رو به پایین است.

 همانطور که گفتیم، افسریه را به دو بخش شمالی و جنوبی (افسریه بالا و افسریه پایین) تقسیم شده است که با توجه به شواهد و آمارها، اختلاف قیمت ناچیزی میان این دو بخش وجود دارد. هرچند افسریه در دسته مناطق نسبتا ارزان‌قیمت تهران برای خرید ملک قرار می‌گیرد، اما از لحاظ دسترسی موقعیت مناسبی دارد.


دسترسی

محله افسریه در منطقه 15 شهرداری تهران قرار دارد. سه راه افسریه یکی از تقاطع و معابر ورودی شهر تهران است و روزانه مسافران زیادی از این طریق وارد پایتخت می‌شوند. دسترسی به این محله به دلیل نزدیک بودن به اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها آسان است.

محله افسریه فاقد ایستگاه مترو است. اما خط 6 متروی تهران که در دست احداث است از این محله خواهد گذشت. در حال حاضر، شما می‌توانید از طریق ایستگاه متروی بسیج به این محله تردد کنید.

در صورتیکه دارای خودروی شخصی هستید، می‌توانید از طریق بزرگراه بسیج، بزرگراه امام رضا و بزر‌گراه بعثت به این محله رفت‌و‌آمد کنید.

 

 امکانات

یکی ازمهم‌ترین مزایا و امکانات محله افسریه خیابان‌بندی منظم آن است. این موضوع، پیدا کردن آدرس در محله افسریه را بسیار راحت کرده است. نزدیک‌ترین بیمارستان به افسریه، بیمارستان بعثت است. اما این محله مراکز درمانی متعددی دارد که این درمانگاه‌ها خدمات درمانی مختلفی را در اختیار ساکنان آن قرار داده است.

خیابان 20 متری که یکی از مهم‌ترین خیابان‌های این محله است، دارای مراکز خرید متنوع، فروشگاه‌های لباس، لوازم خانگی و... است. این خیابان پر جنب و جوش، موجب تسهیل در خرید مایحتاج ساکنان این محله شده است.

 جمعه بازار افسریه نیز یکی از بازارهای پر رونق برای خریداران و فروشندگان است.

مسجد جامع افسریه، مسجد رضویه، دارالقرآن و کتابخانه مسجد فاطمیه از مهم‌ترین پایگاه‌های دینی این محله به شمار می‌روند.

 


طبیعت گردی و مراکز تفریحی

متاسفانه محله افسریه فاقد فضای سبز کافی است.

 وسیع‌ترین پارک این محله بوستان فجر نام دارد که حد فاصل خیابان ثروتی و زارعی است. از سایر مراکز تفریحی و بوستان‌های نزدیک به این منطقه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بوستان بسیج، پارک آبی آزادگان، کوه‌های قصر فیروزه، پارک جنگلی خجیر و بوستان بزرگ آزادگان.

 

 


نظرات کاربران دربارهٔ افسریه

3٫2
49 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله افسریه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف افسریه

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.